Golf » Maailmanlistat

- kansalaisuus -
European Tour Race to Dubai (16.04.2017)
#NimiKansallisuusPisteitäTurnauksia
1.Garcia SergioEspanja24405964
2.Fleetwood TommyEnglanti19105149
3.Rahm JonEspanja15098293
4.Rose JustinEnglanti11756863
5.Fisher RossEnglanti9648997
6.Wiesberger BerndItävalta9326918
7.Schwartzel CharlEtelä-Afrikka8815205
8.Pieters ThomasBelgia8367805
9.McIlroy RoryPohjois-Irlanti7166154
10.Zanotti FabrizioParaguay6791846
11.Tanihara HidetoJapani5993254
12.Cabrera-Bello RafaEspanja5867509
13.Lipsky DavidUSA5669247
14.Wang Jeung-HunEtelä-Korea5334949
15.Molinari EdoardoItalia49906810
16.Kaymer MartinSaksa4778876
17.Brazel SamAustralia4453158
18.Larrazabal PabloEspanja4334219
19.Hatton TyrrellEnglanti4272245
20.Dunne PaulIrlanti42342211
21.Westwood LeeEnglanti4040376
22.Noren AlexanderRuotsi3942526
23.Kjeldsen SorenTanska3919343
24.Burmester DeanEtelä-Afrikka3911348
25.Stone BrandonEtelä-Afrikka3724537
26.Fitzpatrick MatthewEnglanti3441245
27.Stenson HenrikRuotsi3395364
28.Waring PaulEnglanti33342010
29.Smith JordanEnglanti32739612
30.Rumford BrettAustralia3091027
31.Willett DannyEnglanti2928447
32.Chawrasia ShivIntia2893097
33.Jensen LasseTanska28451310
34.Uihlein PeterUSA27482910
35.Storm GraemeEnglanti27319410
36.Van Zyl JacoEtelä-Afrikka2703759
37.Luiten JoostHollanti2647307
38.Dodt AndrewAustralia2634987
39.Aiken ThomasEtelä-Afrikka2621288
40.Lorenzo-Vera MichaelRanska2571646
41.Campillo JorgeEspanja2549709
42.Grace BrandenEtelä-Afrikka2479925
43.Lagergren JoakimRuotsi2453397
44.Levy AlexanderRanska2320086
45.Fichardt DarrenEtelä-Afrikka2295648
46.Morrison JamesEnglanti2254708
47.Jaidee ThongchaiThaimaa2157377
48.Wood ChrisEnglanti2101306
49.Korhonen MikkoSuomi2060458
50.Na KevinUSA2048023
51.Aphibarnrat KiradechThaimaa2033207
52.Jamieson ScottSkotlanti2016389
53.Bourdy GregoryRanska2015819
54.Coetzee GeorgeEtelä-Afrikka19444810
55.Pigem CarlosEspanja1944468
56.An Byeong-HunEtelä-Korea1923524
57.Frittelli DylanEtelä-Afrikka19139910
58.Bjork AlexanderRuotsi1900619
59.Molinari FrancescoItalia1896323
60.Hanson ChrisEnglanti18925111
61.Sullivan AndyEnglanti1858417
62.Sterne RichardEtelä-Afrikka1816624
63.Varner Harold IIIUSA1756311
64.Manassero MatteoItalia1751387
65.Khongwatmai PhacharaThaimaa1711033
66.Elvira NachoEspanja1647769
67.Lahiri AnirbanIntia1645343
68.Olesen ThorbjornTanska1575826
69.Scrivener JasonAustralia1439818
70.Paisley ChrisEnglanti14199310
71.Detry ThomasBelgia1403289
72.Li Hao-TongKiina1342196
73.Gallacher StephenSkotlanti1305618
74.Havret GregoryRanska12682010
75.Drysdale DavidSkotlanti12223611
76.Kieffer MaximilianSaksa1212249
77.Hebert BenjaminRanska1208268
78.Brooks DanielEnglanti12025612
79.Fisher Trevor Jr.Etelä-Afrikka1156935
80.Dubuisson VictorRanska1155004
81.Hend ScottAustralia1149979
82.Reed PatrickUSA1147904
83.Manley StuartWales1116475
84.Knox RussellSkotlanti1105633
85.Hanson PeterRuotsi1087824
86.Meesawat PromThaimaa1076976
87.Langasque RomainRanska1068479
88.Ormsby WadeAustralia1055409
89.Bjerregaard LucasTanska1039198
90.Paratore RenatoItalia10209910
91.Im DanielUSA10063610
92.Peterson PaulUSA1003129
93.Stalter JoelRanska1002619
94.Fox RyanUusi-Seelanti971738
95.Fahrbring JensRuotsi966209
96.Angles PepEspanja9559910
97.Kimsey NathanEnglanti9080910
98.Porteous HaydnEtelä-Afrikka9044711
99.Carlsson Magnus ARuotsi837147
100.Gouveia RicardoPortugali826239
HUOM: Olet European Tour maailmanlistat sivulla alueella Golf. LiveTulokset.com tarjoaa European Tour maailmanlistat ja kaikki muut golfrankingit ja -taulukot (esim. Miesten maailmanlista). European Tour maailmanlistojen lisäksi voit seurata yli 200 golfkilpailua LiveTulokset.comissa - live tulostaulukot, lopputulokset ja pelaajien tuloskortit.