Golf » Maailmanlistat

- kansalaisuus -
European Tour Race to Dubai (23.07.2017)
#NimiKansallisuusPisteitäTurnauksia
1.Fleetwood TommyEnglanti369065915
2.Garcia SergioEspanja27411077
3.Rahm JonEspanja26809717
4.Cabrera-Bello RafaEspanja208436714
5.Noren AlexanderRuotsi182575212
6.Rose JustinEnglanti15519337
7.Fisher RossEnglanti141776913
8.Wiesberger BerndItävalta138533816
9.Uihlein PeterUSA115896017
10.Li Hao-TongKiina115418615
11.McIlroy RoryPohjois-Irlanti11440168
12.Pieters ThomasBelgia105354010
13.Tanihara HidetoJapani10488659
14.Molinari FrancescoItalia9375667
15.Stenson HenrikRuotsi93443510
16.Schwartzel CharlEtelä-Afrikka9118337
17.Southgate MatthewEnglanti86220819
18.Fox RyanUusi-Seelanti83183318
19.Levy AlexanderRanska81628114
20.Ramsay RichieSkotlanti80301216
21.Zanotti FabrizioParaguay78078713
22.Larrazabal PabloEspanja77620417
23.Dodt AndrewAustralia77525715
24.Shinkwin CallumEnglanti77311914
25.Grace BrandenEtelä-Afrikka7299809
26.Westwood LeeEnglanti70361212
27.Frittelli DylanEtelä-Afrikka68949319
28.Bjork AlexanderRuotsi68056719
29.Fitzpatrick MatthewEnglanti67888412
30.Dunne PaulIrlanti65449117
31.Lipsky DavidUSA65020315
32.Lorenzo-Vera MichaelRanska64904612
33.Olesen ThorbjornTanska63297513
34.Wood ChrisEnglanti61474513
35.Kjeldsen SorenTanska6067238
36.Kaymer MartinSaksa58798412
37.Wang Jeung-HunEtelä-Korea58314017
38.Pavon MatthieuRanska57219620
39.Sullivan AndyEnglanti56266814
40.Burmester DeanEtelä-Afrikka54455514
41.Storm GraemeEnglanti54120818
42.Smith JordanEnglanti53163320
43.Drysdale DavidSkotlanti52847420
44.Colsaerts NicolasBelgia51969515
45.Brazel SamAustralia51816716
46.Molinari EdoardoItalia50206317
47.Luiten JoostHollanti49758915
48.Stone BrandonEtelä-Afrikka49400815
49.Hatton TyrrellEnglanti48854411
50.Paratore RenatoItalia47547018
51.Waring PaulEnglanti45529017
52.Campillo JorgeEspanja42778916
53.Wall AnthonyEnglanti41482515
54.Van Zyl JacoEtelä-Afrikka41416616
55.Aiken ThomasEtelä-Afrikka39937813
56.Jamieson ScottSkotlanti39339816
57.Poulter IanEnglanti3916219
58.Hebert BenjaminRanska38324416
59.Im DanielUSA37906318
60.Romero AndresArgentiina3675804
61.Coetzee GeorgeEtelä-Afrikka36756418
62.Lowry ShaneIrlanti3475757
63.Otaegui AdrianEspanja33856719
64.Korhonen MikkoSuomi33856015
65.Chawrasia ShivIntia33766212
66.Bland RichardEnglanti33748015
67.Jensen LasseTanska33603718
68.Rumford BrettAustralia33321515
69.Willett DannyEnglanti33069012
70.Aphibarnrat KiradechThaimaa33007514
71.Detry ThomasBelgia32997317
72.Jaidee ThongchaiThaimaa32615315
73.Hend ScottAustralia31899116
74.Bourdy GregoryRanska31103716
75.Dredge BradleyWales30826712
76.Kieffer MaximilianSaksa30757017
77.Johnston AndrewEnglanti3024436
78.Reed PatrickUSA3020877
79.Sterne RichardEtelä-Afrikka29717810
80.Na KevinUSA2967395
81.Lagergren JoakimRuotsi29408214
82.An Byeong-HunEtelä-Korea2930018
83.Hanson PeterRuotsi29226211
84.Gallacher StephenSkotlanti28590416
85.Manassero MatteoItalia27551315
86.Fisher OliverEnglanti27138917
87.Morrison JamesEnglanti27118616
88.Scrivener JasonAustralia26660016
89.Fichardt DarrenEtelä-Afrikka26570315
90.Pepperell EddieEnglanti26391813
91.Harrington PadraigIrlanti2637634
92.Horsey DavidEnglanti26181015
93.Elvira NachoEspanja26041617
94.Havret GregoryRanska25185918
95.Peterson PaulUSA25000417
96.Hanson ChrisEnglanti24895119
97.Khongwatmai PhacharaThaimaa2301679
98.Rock RobertEnglanti22950317
99.Quesne JulienRanska22525516
100.Slattery LeeEnglanti22430817
HUOM: Olet European Tour maailmanlistat sivulla alueella Golf. LiveTulokset.com tarjoaa European Tour maailmanlistat ja kaikki muut golfrankingit ja -taulukot (esim. Miesten maailmanlista). European Tour maailmanlistojen lisäksi voit seurata yli 200 golfkilpailua LiveTulokset.comissa - live tulostaulukot, lopputulokset ja pelaajien tuloskortit.